Aktuality


Přejeme všem krásné léto a těšíme se na viděnou v září.


autor: Miriam Sulková  2021-06-30

Adélka děkuje

Dnes jsme dostali krásné poděkování od Adélky. Výtěžek charitativního běhu předčil očekávání pořadatelů. Z potřebných 90.000 Kč se podařilo vybrat 210.000 Kč. Peníze budou použity na nákup nejen odlehčeného vozíku, ale i rehabilitace, které Adélce pomáhají se postavit na nohy.


autor: Miriam Sulková  2021-05-31

Pozvání ke společnému setkání se školní psycholožkou

Milí rodiče,

zveme Vás na online setkání, které je určené rodičům žáků naší školy, tuto středu 2. června ve 20:00. V případě zájmu, prosím, napište na zaluska@zscesta.cz.

Na setkání se těší

Eva Záluská, školní psycholog


autor: Miriam Sulková  2021-05-31

Společně na parkour

Ve sředu se někteří žáci vydali s klubem na parkourové hřiště. Užili si nejen společné jízdy, ale i zábavy na přilehlém hříšti. Jsme rádi, že dětská houpačka zvládla zatěžkávací zkoušku a těšíme se na další akci.


autor: Miriam Sulková  2021-05-28

Jak prožívali distanční výuka naši žáci?

Moje distanční doba

Když jsem nastoupila do 7. třídy, řekla jsem si, že už se nemůže nic zkazit. Budeme normálně chodit do školy, ne jako loni na jaře. Ale pak se toho zkazilo hodně.

Teď tvrdnu u toho debilního počítače, a tím pádem jsem propásla celou 7. třídu. Ty krásné chvilky ve vlaku, hraní s klukama Bang (už ani nevím, jak se to píše), povídání s Maruškou naživo, sem tam klučičí rvačka, naše krásné lavice, když toužíme po přestávce, a hry na těláku. To vše jsme všichni propásli. To vše jsme měli ve škole zažít. Adapťáky a další výlety.

Sakra, jak mně to chybí!

žákyně 7. třídy

 

Úvaha o přátelství

Během té doby, co nemůžeme chodit do školy, se mi ze všeho nejvíc stýská po spolužácích, kteří jsou zároveň mými dobrými kamarády. Za celou dobu jsem se s nikým z nich fyzicky nepotkal, a tak se alespoň na online hodiny přihlašujeme dřív, abychom si takhle mohli popovídat. Někdy hrajeme i online hry, jako bychom je hráli opravdově o přestávkách ve škole.

Společně strávený čas, kdy něco hrajeme, vymýšlíme nebo něco podnikáme, je to, co buduje naše přátelství. Při osobním kontaktu se mezi námi rozvíjí důvěra, laskavost, lehčeji se zříkáme věcí, které chceme prosadit, a přestáváme být sobečtí. Dokážeme ustoupit a neděláme si naschvály.  Nebo jenom  malinké a pro legraci. Dokážeme se navzájem podporovat, pomáhat si, zastat se jeden druhého. Pokud zrovna nezapomeneme, držíme slovo a vždy platí to, na čem jsme se domluvili.

To jsou podle mne znaky opravdového přátelství.

žák 6. třídy


autor: Miriam Sulková  2021-05-19

Běh pro Adélku

Znáte Adélku? Že ne? My jsme ji do nedávna také neznali. V minulém týdnu se však děti z družiny o této usměvavé holčičce dozvěděly prostřednictvím Běhu pro Adélku. S radostí se do něj zapojily. Nenechaly se odradit nepříznivým počasím a společně uběhly či ušly 5 km. Ať se Ti daří, Adélko.


autor: Miriam Sulková  2021-05-17

Duhová sopka

Dne 9. 5. 2021 se družina zúčastnila soutěže o stavebnici LEGO. Třetí třída, postavila Duhovou sopku a druhá třída zažila výbuch sopky v Pompejích. Na sopce v Pompejích jsme si chtěli přiblížit, jak vypadá výbuch reálné sopky, a Duhovou sopku jsme poslali do soutěže.                                                                               

                                                                                                                                            za družinu Pavla Kubištová


autor: Miriam Sulková  2021-05-10

Den matek

Druhou květnovou neděli slavily naše maminky svůj svátek. Žáci naší školy pro ně připravili přání:

https://youtu.be/SJmazrW3OiM 


autor: Miriam Sulková  2021-05-10