Pro předškoláky


m  Pro budoucí prvňáčky připravujeme Cestičky do školy. Jednou měsíčně ve čtvrtek od 16.00. Plánované termíny setkání: 19. 10., 30. 11., 18. 1. 2018, 22. 2. 2018, 22. 3. 2018 a 24. 5. 2018. Zápis žáků do 1. třídy proběhne v dubnu 2018.


Druhá Cestička do školy

Další Cestička je již za námi. Tentokrát děti hrály početní divadélko, společně zpívaly,  procvičovaly orientaci v prostoru, jemnou motoriku a mnoho dalšího. Rodiče mezitím měli možnost se sejít s vedením školy ke kávě a společnému rozhovoru. Rodiče zejména zajímalo, v čem se lišíme od ostatních škol. Jednou z  odlišností je například jedna  hodina etické výchovy týdně, kterou mají žáci od první do deváté třídy. A protože nejlepší způsob vysvětlení je názorná ukázka, v krátkosti jim paní učitelka předvedla, jak asi taková hodina vypadá.  Lekce měla název: Bráška z jiné planety, při které se žáci seznamují, jakým způsobem jednat s dítětem se speciálními potřebami. Celé setkání probíhalo v přátelské atmosféře a těšíme se na další.

Další fotografie naleznete ve fotogalerii.


autor: Miriam Sulková  2017-12-01

První Cestička do školy

Přestože venku bylo opravdu krásně a počasí nabádalo k procházce, na Základní škole Cesta bylo ve čtvrtek odpoledne (19.10.) rušno. Konalo se první setkání pro budoucí prvňáčky, aby se mohli seznámit  s naší školou. A zájemců nebylo málo.  Společně s paní učitelkou zpívali, počítali a povídali si o zvířátkách. Co je víc a co méně? O kolik a kolik to je? Takové a mnohé další zvídavé otázky kladly paní učitelky dětem. Jedna z důležitých věcí ve škole je správné držení tužky a to si děti vyzkoušely při vybarvování želviček. Želvičku si pak každý odnesl domů. Ty pro ně připravili druháci. Dva žáci naší školy, kteří jsou sourozenci předškoláků, v průběhu programu  pomáhali dětem u paní učitelce.   Dětem se Cestička moc líbila a všechny se už těší na další.

Další fotografie naleznete zde.


autor: Miriam Sulková  2017-10-20

Zápis k základnímu vzdělávání ve školním roce 2017/2018

Více informací k zápisu naleznete na úřední desce školy. 


autor: Miriam Sulková  2017-03-13