Netradiční hodina anglického jazyka

Ve středu 12. června navštívila naší školu paní Jon s vnučkami Kaithlyn a Angelinou. Přiletěly k nám z daleké Austrálie. Během dopoledne navštívily několik tříd a zpestřily výuku anglického jazyka. Kaithlyn a Angelina dětem vyprávěly o životě v Austrálii a Japonsku. Angelina je totiž z poloviny Japonka.

Děti se nejen snažily porozumět rodilým mluvčím, ale i dát dohromady nějakou tu otázku. Dozvěděly se několik zajímavostí. Již ví, že většina soukromých škol v Austrálii je rozdělena na dívčí a chlapecké a že žáci ve většině školách mají zakázáno (stejně jako v naší škole) používat při vyučování mobilní telefony.

Návštěvě děkujeme.

autor: Miriam Sulková  2019-06-13

Šikula nasladko

Poslední setkání kroužku Šikula bylo chutné. Děti si vyrobily čokoládovou mističku, do které dostaly zmrzlinu k dozdobení. Čokoláda byla všude, ale nám to nevadilo.

autor: Miriam Sulková  2019-06-04

Noemova archa v podání dramatického kroužku

Žáci dramatického kroužku nám již po druhé zahráli netradiční divadelní představení. Tentokrát to bylo v neděli dopoledne, 26. května v rámci pravidelné bohoslužby CB Elim. Představení se opět podařilo. Děkujeme za příjemný zážitek.

Máme bronz!

V jeden květnový víkend se nedaleko Litomyšle sjely děti téměř z celé republiky, aby  mezi sebou soutěžily v netradičních sportovních disciplínách a biblických znalostech. Přestože družstva byla velmi vyrovnaná, nám se podařilo získat třetí místo. Hurá!

Více obrázků ze aktivit křesťanského klubu naleznete ve fotogalerii.

Vystoupení na plese Diacelu

Poslední květnový den se děvčata z kroužku aerobik sešla ve večerních hodinách v restauraci Penzion Sport. Pod vedením paní učitleky M. Sulkové si připravila vystoupení, kterým zpestřila ples Diacelu. Věříme, že nejen děvčata, ale i rodiče, paní učitelka a ostatní diváci si vystoupení užili.

autor: Miriam Sulková  2019-06-04

Sporťáci se loučí...avšak ne na dlouho

Poslední dvě setkání kroužku Sporťák byla plná pohybu a zábavy. Nejdříve jsme se všichni projeli na kolech či koloběžkách a pak se vydováděli na plovárně. Několik otužilců si i zaplavalo v Otavě.

autor: Miriam Sulková  2019-06-03

Boj o čokoládovou tretru

V úterý 28. května jelo 16 nejrychlejších žáků z 1. stupně ZŠ Cesta reprezentovat školu v běhu na 100, 200 nebo 300m. Čtvrtfinále soutěže Čokoládová tretra se konala v Pacově a účastnili se jí žáci z Jihočeského kraje a kraje Vysočina. Navzdory deštivé předpovědi počasí nakonec bylo pro běh jako stvořené. Kromě radosti z pohybu měl každý možnost se setkat s mistryní Evropy v běhu na 400m, paní Ludmilou Kratochvílovou. Celou akci si žáci ZŠ Cesta nejen užili, ale získali i dvě medaile a postup na mezinárodní semifinále, které se bude konat 19. června v Ostravě. Úspěšným sportovcům k postupu gratulujeme!

autor: Miriam Sulková  2019-05-31

Vystoupení dramatického kroužku již tuto něděli

autor: Miriam Sulková  2019-05-20