Aktuality


Netradiční hodina anglického jazyka

Ve středu 12. června navštívila naší školu paní Jon s vnučkami Kaithlyn a Angelinou. Přiletěly k nám z daleké Austrálie. Během dopoledne navštívily několik tříd a zpestřily výuku anglického jazyka. Kaithlyn a Angelina dětem vyprávěly o životě v Austrálii a Japonsku. Angelina je totiž z poloviny Japonka.

Děti se nejen snažily porozumět rodilým mluvčím, ale i dát dohromady nějakou tu otázku. Dozvěděly se několik zajímavostí. Již ví, že většina soukromých škol v Austrálii je rozdělena na dívčí a chlapecké a že žáci ve většině školách mají zakázáno (stejně jako v naší škole) používat při vyučování mobilní telefony.

Návštěvě děkujeme.


autor: Miriam Sulková  2019-06-13

Šikula nasladko

Poslední setkání kroužku Šikula bylo chutné. Děti si vyrobily čokoládovou mističku, do které dostaly zmrzlinu k dozdobení. Čokoláda byla všude, ale nám to nevadilo.

Více obrázků naleznete ve fotogalerii.


autor: Miriam Sulková  2019-06-04

Noemova archa v podání dramatického kroužku

Žáci dramatického kroužku nám již po druhé zahráli netradiční divadelní představení. Tentokrát to bylo v neděli dopoledne, 26. května v rámci pravidelné bohoslužby CB Elim. Představení se opět podařilo. Děkujeme za příjemný zážitek. 

Více obrázků naleznete ve fotogalerii. 


autor: Miriam Sulková  2019-06-04

Máme bronz!

V jeden květnový víkend se nedaleko Litomyšle sjely děti téměř z celé republiky, aby  mezi sebou soutěžily v netradičních sportovních disciplínách a biblických znalostech. Přestože družstva byla velmi vyrovnaná, nám se podařilo získat třetí místo. Hurá!

Více obrázků ze aktivit křesťanského klubu naleznete ve fotogalerii. 


autor: Miriam Sulková  2019-06-04

Vystoupení na plese Diacelu

Poslední květnový den se děvčata z kroužku aerobik sešla ve večerních hodinách v restauraci Penzion Sport. Pod vedením paní učitleky M. Sulkové si připravila vystoupení, kterým zpestřila ples Diacelu. Věříme, že nejen děvčata, ale i rodiče, paní učitelka a ostatní diváci si vystoupení užili.


autor: Miriam Sulková  2019-06-04

Sporťáci se loučí...avšak ne na dlouho

Poslední dvě setkání kroužku Sporťák byla plná pohybu a zábavy. Nejdříve jsme se všichni projeli na kolech či koloběžkách a pak se vydováděli na plovárně. Několik otužilců si i zaplavalo v Otavě.  

Více obrázků naleznete ve fotogalerii. 


autor: Miriam Sulková  2019-06-03

Boj o čokoládovou tretru

   V úterý 28. května jelo 16 nejrychlejších žáků z 1. stupně ZŠ Cesta reprezentovat školu v běhu na 100, 200 nebo 300m. Čtvrtfinále soutěže Čokoládová tretra se konala v Pacově a účastnili se jí žáci z Jihočeského kraje a kraje Vysočina. Navzdory deštivé předpovědi počasí nakonec bylo pro běh jako stvořené. Kromě radosti z pohybu měl každý možnost se setkat s mistryní Evropy v běhu na 400m, paní Ludmilou Kratochvílovou. Celou akci si žáci ZŠ Cesta nejen užili, ale získali i dvě medaile a postup na mezinárodní semifinále, které se bude konat 19. června v Ostravě. Úspěšným sportovcům k postupu gratulujeme!

Více obrázků naleznete ve fotogalerii.

 

 

 

     

 

 

 

 

 

 

 


autor: Miriam Sulková  2019-05-31

Vystoupení dramatického kroužku již tuto něděli


autor: Miriam Sulková  2019-05-20