Aktuality


Virtuální setkání

Školní psycholožka Mgr. Eva Záluská srdečně zve všechny rodiče žáků naší školy na online setkání ve virtuální maringotcekteré se uskuteční ve středu 5. května ve 20:00 hodin.

  V případě zájmu o setkání si, prosím, vyžádejte odkaz k připojení na: zaluska@zscesta.cz. 


autor: Miriam Sulková  2021-05-03

Den Země

Předposlední dubnový čtvrtek slavila naše Země svůj svátek. 

Děti si tento svátek připomněly v družině. Co by nám naše Země pověděla, kdyby mohla mluvit? Děti si povídaly a psaly, za co by nás Země možná pochválila a za co naopak pokárala. Při diskuzi u třeťáků paní asistentka toto téma shrnula důležitou a pravdivou větou: "Země nepotřebuje lidi k tomu, aby existovala, ale lidé potřebují Zemi k tomu, aby mohli žít. Je potřeba si jí vážit  a chovat se k ní ohleduplně. " Druháci si s paní vychovatelkou povídali také o tom, že Bůh vytvořil člověka z prachu Země, takže člověk je vlastně její součástí. A prvňáci nakreslili obrázky.

To ale nebylo vše. Aby děti jen nedebatovaly, ale udělaly také něco praktického, zasadily do květináčů hned několik rostlinek. Společně se o ně budou starat a možná si časem pochutnají na jejich plodech. Ještě stihly zasadit travičku pro morčátko, které žije v kleci u žáků třetí třídy. Už se těšíme na naši úrodu.

Iva Peroutková

 

 

Více obrázků najdete ve fotogalerii.


autor: Miriam Sulková  2021-04-26

Hledání pokladu

Ve druhé třídě hrají děti celoroční námořnickou hru. Za rok splouvají tři řeky České republiky. Všem dětem se již podařilo dorazit do cíle první řeky - Otavy. Během plavby musely splnit sedm různých úkolů. Například zjistit kde pramení řeka Otava, jak se jmenuje město známé Dudáckým festivalem apod. Odměnou za splnění byl poklad, který paní učitelka s paní asistentkou schovala na pravém břehu Otavy na místě bývalé Staré prachárny. Žáčci dostali mapu a orientační bod, kde se zhruba poklad nachází. Všichni úspěšně poklad našli a velmi je potěšil. Dokonce si i pochutnali.
Během distanční výuky se pustili do splouvání další řeky: Vltavy. Jsou již u třetího bodu ze sedmi.
 

autor: Miriam Sulková  2021-04-20

Pololetní vysvědčení a radost z návštěvy paní učitelky

V pátek byl  velký den. Žáci 3. - 5. třídy dostali pololetní vysvědčení. Konečně! A třeťáci ho dostali z rukou "původní" paní učitelky. Nepřišla sama. Společnost ji dělal její velký malý poklad. Moc jim to spolu slušelo.  :-)

Více obrázků naleznete ve fotogalerii. 


autor: Miriam Sulková  2021-04-19

Jsme zpátky! Alespoň první stupeň

 Po více než třech měsících se dnes otevřely dveře základní školy Cesta. Před školou, na chodbách, v tělocvičně i ve třídách bylo slyšet povídání a výskot žáků prvního stupně. Konečně se mohou učit jako za starých časů  - společně s kamarády a paní učitelkou ve třídě.  Počáteční obavy z povinného testování se díky vlídným učitelům a přítomnosti rodičů  u  nejmenších dětí brzy rozplynuly.  Pro některé třeťáky,  čtvrťáky a páťáky to dokonce byla zábava a již se těší na čtvrtek, kdy si opět začátek výuky budou moci zpestřit testem na Covid- 19.  První den  nebyl nabitý výukou,  novými informacemi a dlouhým seznamem úkolů, ale  především  radostí  z toho, že můžeme být zase spolu. Tak ať nám to vydrží co nejdéle.


autor: Miriam Sulková  2021-04-12

Setkání ve virtuální maringotce

Školní psycholožka Mgr. Eva Záluská srdečně zve všechny rodiče žáků naší školy na online setkání ve virtuální maringotcekteré se uskuteční ve středu 7. dubna ve 20:00 hodin.

  V případě zájmu o setkání si, prosím, vyžádejte odkaz k připojení na: zaluska@zscesta.cz. 


autor: Miriam Sulková  2021-04-06


autor: Miriam Sulková  2021-03-31

Jarní výzva splněna! Díky Vám

Děkujeme všem, kteří se zapojili do jarní výzvy. Napečených dobrot se sešlo více než dost. V pondělí 29. března jsme je předali v nemocnici. Vaše pochoutky a přání vyrobená dětmi udělaly zaměstnancům nemocnice velkou radost.

Více fotek najdete na našem facebooku. 

 


autor: Miriam Sulková  2021-03-29