Kaše pro děti Mary´s Meals

Hrneček navařil 18 dětem misku kaše na celý rok

Jedno listopadové páteční ráno se na Cestě sešlo mnoho žáků, rodičů a učitelů. Konala se tradiční snídaně ve škole. K ní se žákovský parlament připojil i s charitativní akcí Kaše pro Mary´s Meals.

Žáci z parlamentu se sešli již den předem, aby stmelili tým. Večerní stopovací hrou pod václavskými skalami zakončenou ohněm, opékáním buřtů a písničkami. Po návratu do školy připravili vše pro ranní výdej kaše … a šli spát do třídy.

Ráno brzy vstali a vařili kaši – ovesnou, krupičnou i originální kukuřičnou Likuni Phala, kterou dostávají školáci v Malawi. Někteří kaši vydávali, jiní doplňovali sladké posypky, další rozdávali letáky v informačním koutku Mary´s Meals. Již druhým rokem je toto hnutí, jehož posláním je poskytnout jednu vydatnou misku kaše denně každý školní den nejchudším dětem po celém světě, srdcovkou nejen žákovského parlamentu, ale i celé ZŠ Cesta. Švédské stoly v tělocvičně se prohýbaly pod dobrotami připravenými na snídani ve škole. Odtud přicházeli rodiče, děti i učitelé, aby si koupili misku kaše. U vydávacího pultu s hrnci bylo stále plno.

Pro hladová bříška i na podporu vzdělání se vybralo 10 122 Kč!!!

MÍLÍ DÁRCI, ZAJISTILI JSTE CELOROČNÍ STRAVOVÁNÍ 18 DĚTEM!!!

DĚKUJEME.